Cesta k úspechu

Autor: Dominika Straková | 16.5.2013 o 23:02 | (upravené 18.5.2013 o 15:14) Karma článku: 9,25 | Prečítané:  325x

Dnes ma zaujal názov jednej Facebookovej stránky. V jeho znení stálo : Keď chceš niečo dosiahnuť, musíš proste makať. Aj napriek tomu, že je to úplne zjavné, mi tento nadpis padol do oka. Toľko pravdy v jednej vete. Odhodláš sa, spravíš prvý krok a ideš. Narážaš na množstvo prekážok, no stále pokračuješ ďalej. Ideš. To je to najdôležitešie. Snažíš sa a neprestávaš. Vkladáš do toho všetky svoje sily i nádeje. Dlho si dolu a nevieš sa postaviť. Nedarí sa ti. Potápa ťa to stále nižšie. Odvšadiaľ počúvaš Prestaň! Skonči! Nemáš na to! No ty si len zapcháš uši, nepozeráš vľavo, či vpravo a vidíš svoj cieľ. Až v istom momente sa to zlomí. Začne sa ti dariť a všetko prichádza, to, čo si stále chcel.

 

Bohužiaľ, faktom je, že do tohto štádia sa dostane asi len 1% ľudí, ktorí sa o to snažia. Väčšina to niekde počas tohto kolobehu vzdá, vidí to ako bezvýznamné. Sú v situácii, keď ich už nepodporuje vôbec nikto. Nikto im neverí, že sa z toho dokážu dostať až hore. Ba naopak. Ohovárajú. Neprajú. Hádžu im pod nohy polená. V najdôležitejšej chvíli ich opustia.

No ono je to v tebe. Len o tom zatiaľ nevieš.

Nájde sa osoba, ktorá ti pomôže. Konečne. Spolu budete padať i vstávať. Až raz si povieš, je to tam!

A práve vtedy všetci prichádzajú. Rodina, priatelia, neprajníci, všetci sa na teba usmievajú a gratulujú ti k úspechu. Nikto už zrazu nevidí to, čo bolo predtým. Že si sa topil v bahne a nikto ti nepomohol von. Zrazu nie je žiadna snaha, ktorú si celý čas vyvíjal. Existuje len úspech. A s úspechom, prichádza závisť. Pekné auto, dobrá večera, posedávanie v kaviarňach, či vymakané telo.  Zrazu opäť strácaš „priateľov". Na facebooku čítaš správy ako si sa zmenil, aký si namyslený, ako nerobíš nič len sa flákaš. A peniaze ti asi samé od seba skáču do vrecka. Konečne žiješ ten život na ktorom si sa namakal.

Usmievaš sa. Konečne tú cestu vidíš. Vidíš spôsob. Cieľ.

Cítiš sa neskutočne spokojný. Vieš, že práve si prekonal sám seba.

A takisto 99% ľudí.

Je to príjemný pocit, mýlim sa?

Veci v živote sa jednoducho neoplatí odkladať. Určite každý vie o čom hovorím. Tak prečo nezačať práve teraz ? Vyšplhať sa hore kopcom a potom si už len užívať jazdu vpred .

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Land Rover z Nitry budú rozvážať Nemci, slovenské Cargo v súťaži neuspelo

Štátny nákladný prepravca rokuje s Deutsche Bahn Cargo o subdodávkach na slovenskom a českom úseku.

PLUS

Mnohí mlčia, on nie. Služba vlasti z neho spravila lovca ľudí

Tóth tvrdí, že si z vojenčiny priniesol domov traumu.

EKONOMIKA

Slovenka hľadá startupy v Keni či Vietname

Naša predstava o treťom svete je mylná.


Už ste čítali?