Intersexuálne pohlavie

Autor: Dominika Straková | 14.3.2013 o 18:27 | Karma článku: 3,30 | Prečítané:  1989x

  V televízii, či na internete sa denne môžeme dostať ku kvantám informácií. Niektoré sú pre nás zaujímavé viac, niektoré menej, z domova, či zo sveta. A ja som dnes narazila na jednu, ktorá ma extra zaujala. Niežeby sa ma práve táto problematika nejako extra týkala, no nikdy som nemyslela na to, že aj takíto ľudia denne chodia medzi nami.  

 

Bežne, pomaly aj sto krát za deň počúvame o rôznych dúhových pochodoch, o umožnení adopcie pre homosexuálne páry, a čím ďalej, tým sa tieto témy stávajú pre nás menej tabuizované. Čo je na jeden strane dobre, odsudzovať ľudí na základe ich sexuálnej orientácie sa nepatrí, keď už to mám takto povedať.

No predsa len sú tu aj takí, ktorí sa ešte len narodia a o svojej sexuálnej orientácii, či konkrétne dokonca ani o svojom pohlaví vôbec netušia. Táto anomália  sa nazýva intersexuálne pohlavie, či tak trošku známejší je možno pojem hermafroditizmus. Keď sa matke narodí dieťa, u ktorého nie je na mieste možné určiť pohlavie.

Tak sa rodia dievčatá so zakrpateným mužským pohlavným orgánom, či chlapci, ktorým nezostúpia semenníky, alebo majú pozostatky ženských reprodukčných orgánov. Takáto anomália sa samozrejme dá odstrániť operačným zákrokom, no ako by ste rozhodli vy ? Držíte v ruke svoje vlastné dieťa a idete mu navždy zmeniť život. Mnoho párov by sa možno potešilo, že si môžu dokonca vybrať, či chcú dievčatko alebo chlapčeka. No čo ak dieťa vyrastie, a navždy bude ľutovať, že ste ho urobili chlapcom ?Alebo dievčaťom?

Na mieste bolo odporúčanie s touto operáciou počkať. Kým dieťa povyrastie a bude si môcť vybrať samé v akej šatni sa to vlastne bude prezliekať. No ideálny čas pre takúto operáciu je vek dvoch rokov. Je prirodzené, že v tomto veku už vidíme nejaké náznaky u dieťaťa, či sa hrá s autíčkami alebo s bábikami, no mnohé z nás sme sa ako malé dievčatá hrali s chlapčenskými hračkami a aj tak sú z nás vyspelé ženy.

Práve na základe všetkých týchto informácií vznikol zaujímavý nápad. Poďme legalizovať tretie pohlavie. Mužské, ženské a intersexuálne. Poďme to takto zapísať aj do dokladov, nech sa cíti pohodlne každý jeden človek, nech nemusí riešiť takéto otázky.

Týmto sa však nevyrieši nič. Tak či tak by sa títo ľudia museli rozhodnúť, či chcú byť ženami alebo mužmi. Inak by sme museli vytvoriť aj šatne, či toalety pre intersexuálne pohlavie. Ďalšie množstvo vecí, ktoré by nám toto rozhodnutie o legalizácií prinieslo. Takže som sama zvedavá ako to celé dopadne. Možno už o pár rokov nebudeme mať na preukazoch muž/žena ale aj intersexuál.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.


Už ste čítali?