Pravda

Autor: Dominika Straková | 16.9.2013 o 22:38 | Karma článku: 4,27 | Prečítané:  313x

V poslednom čase zisťujem, že ľudia veľmi veľa premýšľajú. O tom čo urobili zle, čo spravili dobre alebo o tom, čo by zmenili keby mohli vrátiť čas. No bohužiaľ, práve toto nedokáže nik.

Často sa stretávam dokonca s tým, že niekto rozmýšľa dve hodiny nad tým, čo si dá na raňajky, kam dnes pôjde na obed atď. Ako Ok, veď nie zbytočne sa vraví dvakrát meraj a raz rež. No čo je veľa, to je veľa. Nedokážem si potom celkom dobre predstaviť, ako riešia veľké životné problémy a dilemy. Nespia, nejedia, nevnímajú...A jediné, čo im to dá je,že poškodia sami sebe, privodia si zdravotné problémy, či z nenazdania sa ocitnú na kresle u známeho, psychológa.

Všetci všetko veľmi riešime. Dookola sa zhovárame a rozoberáme, skúmame, či sme nezabudli, nevynechali, čo i len jeden dôležitý detail. Nakoniec zisťujeme, že nám za ten čas všetko pretieklo pomedzi prsty. Povýšenie získal kolega, fešáka od vedľa zasa suseda zhora, auto kúpil najlepší kamarát. A my stále zostávame nasucho.

Možno je naozaj najlepšie hneď konať. Pri prvej myšlienke, ktorá nás napadne, hneď daný popud vykonať. Máš niekoho rád? Povedz mu to. Nesúhlasíš s niečím? Nerob to. No kiežby bol celý život takýto jednoduchý,kiežby sme nikdy neriešili možné následky nášho konania a ako to na daného človeka zapôsobí. Kiežby nám to bolo všetko jedno.

V našej spoločnosti však nie je. Urazíme šéfa, má ďalších dvesto uchádzačov, ktorí nás v momente vystriedajú, povieme pravdu kamarátke, už s nami v živote nikdy neprehovorí. A takto by som mohla písať stále ďalej a ďalej. Všetci dobre vieme o čo tu vlastne ide. Pravda je očisťujúca a odnáša nám zo srdca veľký balvan. No niektoré tajomstvá je najlepšie nechať si pre seba. Lebo s pravdou prichádza aj veľká zodpovednosť. A riziko. Že keď raz vypláva na povrch, budeme sa radiť medzi tých, čo by najradšej vrátili čas naspäť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kto bude na Vianoce dokladať tovar? Firmy nevedia nájsť brigádnikov

Vo väčších mestách ponúkajú brigádnikom aj štyri eurá za hodinu, ale nikto nemá záujem.

SVET

Deň, ktorý navždy zostane dňom hanby USA

Od útoku na Pearl Harbor ubehlo 75 rokov.

PLUS

Anton Zajac: Šancou pre Slovensko je nová, slušná strana

Nežijeme v liberálnej demokracii, ale oligarchii, hovorí spolumajiteľ Esetu.


Už ste čítali?